Progressive Web Applications - mapa myśli

Jakiś czas temu miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Michała Szklarskiego o tematyce związanej z tworzeniem PWA (progresywnych aplikacji webowych). Sporo się tam nauczyłem, a wiedza otrzymana od Michała znacznie ułatwiła mi realizację jednego z obecnych projektów. W czasie tego spotkania stworzyłem mind-mapę obejmującą wszystkie kluczowe zagadnienia związane z tego typu aplikacjami.

Znajdziesz ją pod tym linkiem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o mind-mapach, to zachęcam Cię do przeczytania reszty artykułu.

Czym jest mind mapa?

Jest to dość specyficzny sposób tworzenia notatek. Specyficzny, dlatego że nie polega zwykłym zapisywaniu tekstu. Zamiast tego wykorzystujemy proste rysunki, kształty, hasła, strzałki, i... co tylko chcecie! Najważniejsze, żeby była dla Was czytelna i przyjemna w tworzeniu.

Rysowanie mapy polega na tym, że główne hasło umieszczacie na samym środku, a następnie naokoło niego tworzycie powiązane zagadnienia, które możecie rozwijać dalej, budując strukturę podobną do drzewka.

Narzędzie, jakiego użyjecie do stworzenia mapy, zależy już tylko od Waszej wyobraźni i kreatywności. Ja zawsze polecam wykorzystanie kartki i kolorowych pisaków, ale równie dobrze mogą to być narzędzia cyfrowe. Ja do stworzenia swojej mapy wykorzystałem Miro - zazwyczaj używam go do innych celów, ale i tu się świetnie spisało. To już tak naprawdę kwestia funu i wygody.

PS. Polecam, zamiast pisania słów wykorzystywać proste "hieroglify". Jest dużo przyjemniej i łatwiej, ale niestety wtedy mapa jest zazwyczaj czytelna tylko dla jej autora.

Więcej o mind mapach poczytacie tutaj.

Do góry